DEMO TALEBİ DEMO TALEBİ
 

Uzaktan Eğitim Merkeziniz

Webinar - Canlı Yayın Platformu

 

Uzem.Tv Kurumsal ve akademik bir eğitim platformu olarak hizmet vermektedir. Bu eğitim platformu içerisinde sizlere sunulan avantajlar sayesinde eğitimleriniz sırasında kolay ve rahat bir kullanımı sizlere sunarak hazırlanan eğitimleri istenilen kitleyle buluşturabilen bir eğitim yazılımıdır. Uzem.Tv’yi tercih eden üniversiteler; Selçuk Üniversitesi, Kırklareli Üniversitesi, Kütahya Dumlupınar Üniversitesi, Yalova Üniversitesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi, Gebze Teknik Üniversitesi’dir.

Webinar Portalı Nedir?

Webinar portal web tabanlı etkinlikleri kapsamaktadır. Webinar portal Web seminar kelimesinin kısaltmasıdır. Webinar portal diğer portallardan en büyük farklı ise interaktif bir kullanım sunmasıdır. Katılımcıların soru sorabildiği, sesli katılım gösterebildiği, anketler ile desteklenen bir portaldır. Geniş katılımcı ağına sahiptir.

Zoom Uygulaması

Zoom uygulaması online olarak birden fazla kişinin görüşmesine imkan sunan bir uygulamadır. Zoom uzaktan eğiti için gerekli ve evden çalışan kişilerin video konferans yapmasını sağlayan hızlı ve kullanılması oldukça kolay bir uygulamadır.

 

Uzem.Tv Webinar Portalı Kullanıcılara Ne Sağlamaktadır ?

Uzem.Tv Zoom altyapısı ve Webinar portal ile entegre şekilde çalışmaktadır. Uzem.Tv Webinar portal kullanıcılarına; Canlı yayın desteği, yayınlanmış olan canlı yayın videoları kaydedilerek sonradan izlenme fırsatı ve Uzem.Tv Webinar portalında hızlı belge gönderimi fırsatları sunmaktadır. 

 

Uzem.Tv Webinar Portalı Niçin Kullanılmalıdır?

Uzem.Tv Webinar portalı kullanıcılarına uzaktan eğitim desteği sağlamaktadır. Uzaktan eğitim sürecinde çoğu eğitim kurumunun yaşadığı aksaklıklara rağmen Uzem.Tv ile çalışan kurumlar böyle sorunlarlar karşılaşmamışlardır. Uzem.Tv sizlere daha hızlı bir portal sistemi, donmadan yapılan canlı yayınlar, interaktif ders sağlanması, canlı yayınlara en kısa sürede tekrar ulaşma imkanı, kolay ve sınırı olmayan belge gönderim hakkı sağlamak ile birlikte bütün sağladığı bu imkanları güvenli bir şekilde gerçekteştirmektedir.

 

Uzem.Tv Webinar Portalı Nasıl Kullanılır ?

  • Uzem.Tv Webinar portalı kullanımı çok basittir.
  • İlk olarak yayın url'nize  bilgisayaranızda bulunan arama motorundan açmanız gerekmektedir. 
  • Açılan Webinara giriş ekranında ise portala kayıtlı olan cep telefonu numaranızı başında 0 bulunmadan yazmanız gerekmektedir.
  • Karşınıza Uzem.Tv Webinar portalının ana sayfası gelir.
  • Sol üst tarafta Anasayfa, Belge Gönderimi ve Çıkış sekmeleri bulunmaktadır.
  • Karşınıza çıkan ana sayfanın gövdesinde ise sırasıyla Canlı Yayın Tekrar, Canlı Yayın Giriş ve Belge Gönderimi yönlendirme alanları bulunmaktadır. Belge gönderiminde kullanıcılar sisteme bilgilerini girerek belgelerini kolaylıkla temin edebilmektedir.
  • Uzem.Tv Webinar Portalının kullanım kolaylığı, hızlı web işlemleri ve teknik desteği bulunmaktadır.